Kurzy kaligrafie neboli krasopsaní

Chcete se ponořit do světa moderní kaligrafie? Rádi byste se naučili krasopsát?  K objevení tajů krasopsaní jsou určené mé kurzy. Na kurzu krasopsaní vás vybavím speciálními pomůckami na psaní a materiály pro domácí procvičování. Pak už je jen na vás, jak často budete psaní písmenek trénovat.

Naučím vás psát brushpenem i perkem

Kaligrafie je druh umění a v umění chyby neexistují. Proto se nemusíte ničeho bát. Mým cílem je, abyste si kurz krasopsaní užili naplno a kromě nové dovednosti měli i krásný zážitek. Na svých kurzech se zaměřuji nejen na správnou techniku krasopsaní, ale i na objevení vašeho vlastního stylu písma. Protože opisovat písmenka jen podle předlohy by byla časem hrozná nuda. 

 

Seznámím vás s principy psaní namáčecím perkem i speciální fixou – brushpenem. Volbu, s čím budete psát, nechám na vás. Brushpen i perko v můžete během kurzu střídat. Uvítám i ty, kteří jeden z těchto psacích nástrojů již ovládají a chtějí si vyzkoušet i ten druhý. 

Kurz kaligrafie pro začátečníky

Kurz je ideální pro začátečníky, kteří s kaligrafií nemají ještě žádné zkušenosti. Nebo i pro ty, kteří se již s krasopísmem letmo seznámili a procvičují si písmenka doma. Zkrátka, pro všechny, kteří se chtějí naučit něčemu novému a užít si prima den.

Během kurzu si společně osvojíme základy psaní perkem i brushpenem a názorně předvedu, jak které psací pomůcky fungují. Naučím vás psát samostatná písmena, i celé věty.  Vše vám podrobně vysvětlím a ukážu, abyste se nemuseli bát trénovat krasopísmo i doma.

Na kurzu vás vybavím speciálním blokem na domácí procvičování, pracovními listy, brushpenem, perkem a inkoustem. Domů, si kromě všech potřebných pomůcek, odnesete i vámi ručně psané jmenovky na dárky. 

Cena kurzu: 1700 Kč / 5 hodin

Kurz kaligrafie pro mírně pokročilé

Kurz je určený pro ty, kteří už ovládají základní kaligrafické tahy perkem, nebo brushpenem. Pomohu vám najít váš vlastní styl krasopsaní a zdokonalit se v technice. Talent na krasopsaní je potřeba pravidelným cvičením rozvíjet.

Během kurzu vás naučím správné techniky a postupy moderní kaligrafie. Dále se společně ponoříme do tajů kompozic, i ozdobných kudrlinek. Nebude chybět ani popisování mých oblíbených, netypických materiálů, jako je dřevo a plexisklo.

Na kurzu dostanete speciální blok na procvičování, pracovní listy,  perko, inkoust a také dva popisovače (na dřevo a plexisklo). Domů si kromě potřebných pomůcek navíc odnesete vámi ručně psané jmenovky na dárky, nebo přáníčko.

Cena kurzu: 2000 Kč / 5 hodin

Termíny kurzů kaligrafie

Ostrava – kurz kaligrafie pro začátečníky

sobota 7. září 2024 od 10:30 do 15:30
OBYCHEY showroom, Zeyerova 347/4, Ostrava

Brno – kurz kaligrafie pro začátečníky

neděle 8. září 2024 od 10:30 do 15:30
KUMST, Údolní 495/19, Brno

Praha – kurz kaligrafie pro začátečníky

neděle 29. září 2024 od 10:30 do 15:30
Žižkostel, nám. Barikád 1520, Praha 3

Brno – kurz kaligrafie pro začátečníky

sobota 2. listopadu 2024 od 10:30 do 15:30
KUMST, Údolní 495/19, Brno

Plzeň – kurz kaligrafie pro začátečníky

sobota 30. listopadu 2024 od 10:30 do 15:30
Hotel Trend, Kovářská 13a, Plzeň

České Budějovice – kurz kaligrafie pro začátečníky

neděle 13. října 2024 od 10:30 do 15:30
Riegrova 51, Riegrova 1756/51, České Budějovice

Brno – kurz kaligrafie pro pokročilé

neděle 3. listopadu 2024 od 10:30 do 15:30
KUMST, Údolní 495/19, Brno

Praha – kurz kaligrafie pro pokročilé

neděle 1. prosince 2024 od 10:30 do 15:30
Žižkostel, nám. Barikád 1520, Praha 3

Chci si objednat kurz kaligrafie

Na kurz se můžete přihlásit pomocí vyplnění kontaktního formuláře, nebo zasláním emailu na adresu katerina@pismenkarna.cz. Po přihlášení vám následně (1-2dny) zašlu platební údaje pro uhrazení kurzu. Pokud chcete někomu darovat poukázku na kurz, ráda vám ji zašlu poštou.

pismenkarna-kurz-kaligrafie-faq

Často kladené otázky

Kurzy jsou určené primárně pro dospělé, ale je vhodný i pro děti od 12 let. 

Ano, kurzy jsou vhodné pro leváky a dokonce znám několik profesionálních kaligrafek, které jsou sami levačky.

Počet účastníků se bude pohybovat mezi 10 – 15 lidmi, což je ideální počet pro příjemnou atmosféru. 

Pauzu dělat nebudeme, vytáhnout velkou svačinu nebo oběd v krabičce můžete kdykoliv.

Dárkové poukázky je možné zakoupit pouze na konkrétní termín. Jelikož kurzy pořádám nepravidelně, nemohu tak zaručit, kdy budu vypisovat další termíny.

Ano, kurzy jsou naprosto skvělé i jako kolektivní zábava. Ráda vám přizpůsobím kurzy kaligrafie na míru, včetně pracovních listů. 

Při zrušení více než 21 dnů předem vracím celou částku za kurz. I když bych vám velmi ráda vyšla vstříc i v ostatních případech, vzhledem k velkým výdajům na pořízení pomůcek a rezervace místa kurzu, při zrušení 2014 dnů předem vracím pouze 50% částky. Při zrušení méně než 13 dní předem nelze platbu za kurz vrátit. Stále je tu ale možnost, že na kurz může dorazit kdokoliv z vašeho okolí, pokud mě předem kontaktujete ohledně změny jména.

darujte zážitek i novou dovednost

Dárkové poukázky

Ručně psaný dárkový poukaz lze zakoupit nejen na kurzy kaligrafie. Obdržet ho můžete poštou nebo e-mailem.